dobrna zgoraj slocro


grb

OBVESTILA ZA OBČANKE IN OBČANE

Kot je znano, je v soboto, 30. maja 2020, ob 19. uri, skladno z vladnim odlokom z dne 15. maja 2020, prenehalo uradno stanje epidemije v Republiki Sloveniji, ki je bila razglašena 12. marca 2020. Skladno z odloki so bili preklicani tudi sklepi o aktiviranju državnega in regijskega načrta ob pojavu epidemije COVID 19, čemur je sledil tudi Štab Civilne zaščite Občine Dobrna. Še naprej se skladno z epidemiološko sliko rahljajo določeni ukrepi, pri čemer pa vlada opozarja: »Kljub preklicu epidemije virus ostaja med nami, zato je še naprej treba upoštevati vse ukrepe.«

 

DATUM OBJAVE: 28.9.2020

Odlok o odrejanju in izvajanju ukrepov za preprečitev širjenja nalezljive bolezni COVID-19 na mejnih prehodih na zunanji meji, na kontrolnih točkah na notranjih mejah in v notranjosti Republike Slovenije

 

DATUM OBJAVE: 23.9.2020

Obvestilo - Vstopna COVID točka za bolnike

 

DATUM OBJAVE: 21.9.2020

Odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virosom SARS-CoV-2 (UR.l. RS, 124/2020)

 

DATUM OBJAVE: 28.8.2020

Aplikacija za varovanje zdravja in življenja ljudi

 

DATUM OBJAVE: 9.7.2020

Obvestilo vlade RS - Zbiranje ljudi

 

DATUM OBJAVE: 30.6.2020

60. dopisna seja Vlade RS 

 

DATUM OBJAVE: 1.6.2020 

Obvestilo o preklicu epidemije koronavirus

Obvestilo - Odprtje Občinske uprave Občine Dobrna za obisk strank

Preklic Odredbe o uporabi javnih otroških igrišč na območju Občine Dobrna

Preklic Odredbe o zaprtju lokalov

Preklic navodil o izvajanju poslovilnih dejavnosti na pokopališčih v Občini Dobrna in prevzem pokojnih oseb

Obvestilo o delovanju - Zdravstvena postaja Dobrna ( splošna in zobozdravstvena ambulanta)

Priporočila za omejevanju prenosa okužbe koronavirusa - društvena dejavnost

Priporočila za omejevanje prenosa okužbe koronavirua - folklorna dejavnost

 

DATUM OBJAVE: 28.5.2020 

Sklep o preklicu Sklepa o aktiviranju Državnega načrta zaščite in reševanja ob pojavu epidemije oziroma pandemije nalezljive bolezni pri ljudeh zaradi COVID-19

 

OBVESTILA V ČASU RAZGLAŠENE EPIDEMIJE

Cenjene občanke in občane obveščamo, da bo Občina Dobrna od petka, dne 13. 3. 2020, dalje zaradi preprečevanja širjenja okužb s koronavirusom v poslovnem času ali v nujnih primerih z občankami in občani ter s strankami poslovala le po telefonu 03 780 10 50 in po elektronski pošti Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..

Stranke naprošamo, da se za oddajo vlog poslužijo elektronskega načina oddaje. Vloge so dostopne na spletni povezavi https://www.dobrna.si/web/index.php/obrazci-in-vloge

 

KONTAKT ZA POMOČ IN SPOROČANJE POMEMBNIH PODATKOV:

Štab Civilne zaščite Občine Dobrna: tel. št.: 03 780 10 50, e-naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

 

POMEMBNE TELEFONSKE ŠTEVILKE

 

OBVESTILA ZA OBČANKE IN OBČANE

 

DATUM OBJAVE: 20.5.2020 

Lekarna Dobrna - spremenjen delovni čas

 

DATUM OBJAVE: 15.5.2020 

Preklic Odredbe o preventivnih ukrepih proti širjenju koronavirusa

Občina Dobrna - Sprejem strank od 18.5.2020 dalje

Sporočilo za javnost - NIJZ 

 

SPOROČILA UPRAVNE ENOTE CELJE - ZA KRAJEVNI URAD DOBRNA:

Obvestilo - Krajevni urad Dobrna

Spremni dopis - ponovno odprtje - Krajevni urad Dobrna

Potek osebnih dokumentov-obvestilo

 

DATUM OBJAVE: 14.5.2020 

Obvestilo o delu - Zdravstvena postaja Dobrna

 

DATUM OBJAVE: 8.5.2020

Ravnanje z odpadno embalažo v skLadu z Zakonom o interventnih ukrepih (ZIUZEOP-A) 

Preklic Odredbe o prepovedi kurjenja v naravnem okolju

 

DATUM OBJAVE: 4.5.2020

Sproščanje ukrepov (COVID19) - priporočila NIJZ za varno izvajanje posameznih dejavnosti

Navodila za vzpostavitev javnega bogoslužja v slovenskih cerkvah v času epidemije COVID-19

 

DATUM OBJAVE: 30.4.2020

Obvestilo - Knjižnica Dobrna (delovanje od 4.5.2020 dalje...)

 

DATUM OBJAVE: 28.4.2020 

Spremenjen delovni čas Lekarne Dobrna

 

DATUM OBJAVE: 17.4.2020 

Novi odlok o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih dopušča nekatere športne aktivnosti posameznikov v svoji občini pa tudi vzdrževalna in sezonska dela na zasebnih zemljiščih izven občine prebivanja

Izjava za dokazovanje upravičenosti gibanja (vzorec)

Najpogostejša vprašanja in odgovori glede izvajanja odloka

 

DATUM OBJAVE: 15.4.2020

Obvestilo - Spominčica Alzheimer Slovenija

 

DATUM OBJAVE: 14.4.2020

Izjava za pridobitev temeljnega dohodka in oprostitev plačila prispevkov

 

DATUM OBJAVE: 10.4.2020

Virus Sars-COV-2 - previdnostni ukrepi pri ravnanju z odpadki

 

DATUM OBJAVE: 9.4.2020

Izvajanje storitev dolgotrajne oskrbe v času epidemije 

 

DATUM OBJAVE: 8.4.2020

Brezplačen klicni center za pomoč ljudem v stiski

Uporaba dvigal

Način dostave Pošte Slovenije - Paketomat

 

DATUM OBJAVE: 7.4.2020

Telefon za psihološko podporo ob epidemiji COVID-19

 

DATUM OBJAVE: 3.4.2020

Brezplačna dostava plina v zelenih jeklenkah na dom

 

DATUM OBJAVE: 1.4.2020

 Spoštovane občanke in občani.

Vprašanja vezana na  korona virus so v teh časih vedno aktualna zato nekaj pojasnil v tej zvezi ne bo odveč.    

Od  začetka Korona virusa deluje na občini Dobrna štab civilne zaščite, ki v skladu z navodili vlade, priporočili medicinske stroke,  ŠCZ RS ter RŠ CZ izvaja potrebne aktivnosti in ukrepe za preprečevanje širjenja in posledic Korona virusa.

Pomoč ljudem v stiski, ki je v teh časih še kako pomembna za tiste,  ki sami ne zmorejo, je zagotovljena preko organizacij RK in Karitas,  ki razmere na terenu najbolj poznajo, ter prostovoljcev, ki preko štaba CZ  pomagajo na terenu. Ta pomoč prostovoljcev je namenjena predvsem morebitnim  obolelim s Korona virusom, ki so sami, ki  nimajo druge pomoči in oskrbe na domu. Pripravljeni so  tudi prostovoljci za varstvo otrok na domu, za zaposlene v zdravstvu na delovnih mestih povezanih s Korona virusom, ki nimajo zagotovljenega varstva otrok.  Zagotovljena je tudi psihološka pomoč ljudem v stiski, itd..

Za kakršno koli pomoč je potrebno poklicati na telefonsko številko štaba CZ Občine Dobrna 03 780 10 50, preko katerega se le ta organizira in izpelje, sicer Občina in CZ  ne moreta  pomagati. Vsem, ki so do sedaj rabili pomoč smo  pomagali in tako bo tudi v bodoče in lahko povem, da  stvari, kljub kriznim razmeram, dobro potekajo.  

Klicna  številka štaba CZ Občine Dobrna,  kakor tudi vse druge  telefonske številke ustanov, za pomoč ljudem v teh časih,  Zdravstveni domovi, bolnice,  ind..  so objavljene na spletni strani www.dobrna.si  (rubrika KORONAVIRUS, link: https://www.dobrna.si/web/index.php/novice-aktualno-2015-novo/1106-obvestilo-koronavirus) ter na krajevni oglasni deski.  

Se pa pri našem delu še vedno (kot vsi okoli nas in tudi po svetu) soočamo z velikim  pomanjkanjem zaščitnih sredstev, ki jih moramo zagotavljati najprej za vse, ki delajo v zdravstvu, ki oskrbujejo ljudi na terenu, za gasilce in vse druge javne  službe, ki morajo delovati,  da lahko država deluje tudi v teh časih.., Upamo, da bo v prihodnje, v kratkem času,  več možnosti za zaščitna sredstva tudi za druge potrebe in potrebe naših občanov o čemer vas bomo obvestili.

Za vsakdanje potrebe različni strokovnjaki in tudi zdravstveni delavci,  v primeru pomanjkanja zaščitnih sredstev, priporočajo  za osebno zaščito, tudi doma narejene maske, rute, šale itd.. , kar vidim,  da se mnogi tudi poslužujejo.

Kako si lahko pomagamo?

Spoštovane občanke in občani,  največ tako,  da v skladu z ukrepi vlade RS, navodili medicinske stroke in drugih institucij v boju proti Korona virusu, OSTAJAMO DOMA, da zavarujemo samega sebe in druge, da po nepotrebnem ne obremenjujemo ljudi,  ki so izjemno izpostavljeni in morajo delati v trgovinah, lekarnah, zdravstvu, javnih službah,  itd… Temu so namenjeni tudi vsi ukrepi vlade RS in držav po vsej Evropi in svetu,  le tako se  bomo lahko čim prej vsi skupaj vrnili v življenje kot smo ga bili navajeni.   

Zadnji ukrep, omejitev gibanja med občinami nas je precej omejil in posegel v naše svoboščine.., žal je tako, da tudi vsa Evropa sprejema podobne ukrepe in daje prednost zdravju nacije pred svoboščinami posameznika. Bodimo v teh časih spoštljivi,  razumevajoči in strpni drug do drugega in ostanimo doma, da ne ogrožamo sebe in drugih.

Ugotavljamo in veseli nas,  da so občanke in občani  naše občine izjemno odgovorni do sebe in drugih, da praviloma upoštevamo priporočila vlade in pristojnih služb.

Iskrena hvala vsem, ki tako delujete, ki ste prijazni  in sočutni z ljudmi, ki so izpostavljeni, delajo v zdravstvu, trgovinah, javnih službah, lekarnah, itd. , da država lahko deluje, da mi lahko ostanemo doma, da to … čimprej mine.  

S spoštovanjem.  

Martin Brecl

 

Nov delovni čas Lekarne Dobrna

Obvestilo glede nove možnosti prepovedi dostavljanja reklamnih sporočil v hišni predalčnik v času epidemije COVID-19 in obvestilo o objavi ter uveljavitvi Priporočila v zvezi s postopki zapiranja kontaktnih točk družbe Pošta Slovenije d.o.o.

Praktični napotki za razkuževanje večstanovanjskih stavb in Priprava razkužila

 

DATUM OBJAVE: 31.3.2020 

Obvestilo - Upravna enota Celje (Krajevni urad Dobrna)

 

DATUM OBJAVE: 30.3.2020 

Navodilo za izvajanje poslovilnih obredov na pokopališčih v upravljanju Občine Dobrna in prevzem pokojnih oseb

Priporočila upravnika Stanivest d.o.o., stanovalcem večstanovanjskih stavb

Obvestilo glede koronavirusa - Zdravstveni dom Celje

Prepoved gibanja izven občine stalnega ali začasnega bivališča

Obvestilo CSD Celje glede vlog za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev na enotah CSD Celje v času razglašene epidemije COVID-19

 

Obvestila upravljavca - Sipro d.o.o,  30.3.2020

Obvestilo za stanovalce

Kako se pogovoriti z otroci?

Uporaba dvigal

Higiena kašlja navodilo

Higiena rok

Obvestilo o odloku

Preprečevanje širjenja

Priporočila za starejše

 

 

DATUM OBJAVE: 27.3.2020 

Obvestilo o delovanju- Zdravstveni dom Celje

 

DATUM OBJAVE: 25.3.2020

Seznam prostovoljcev za psihološko pomoč

 

DATUM OBJAVE: 24.3.2020

Obvestilo Zdravstveni dom Celje

 

Nacionalni inštitut za javno zdravje je posodobil nekaj priporočil, nekaj pa jih je na novo objavljenih.

 Posodobljena so sledeča obvestila:

Na novo so objavljena sledeča obvestila:

 

DATUM OBJAVE: 22.3.2020

Telefonske številke za psihološko pomoč in zobozdravstvene storitve

 

DATUM OBJAVE: 21.3.2020

 

Drage občanke in občani.

Iskreno sem hvaležen, da vas večina upošteva vsa priporočila pristojnih služb in medijev, ki nas dnevno obveščajo kako se moramo ravnati v teh, izrednih razmerah in  za vse, kriznih časih, da zavarujemo sebe in svoje najbližje, da po nepotrebnem ne širimo virusa Covid 19 in obremenjujejo tiste, ki morajo delati, da je nam vsem lažje, da bodo oboleli lahko preživeli, da država lahko deluje, itd .., zdravstvene delavce, zaposlene v trgovinah, lekarnah, v javni upravi in drugih javnih službah, gasilce, policijo itd..    

Kljub vsemu opažamo, da se nekateri še vedno vedejo kot, da je Covid 19 še vedno tam daleč na Kitajskem in da se nam nič ne more zgoditi, vidimo skupine, ki se družijo in zabavajo, nekateri kurijo v naravi in s tem izpostavljajo naše gasilce, drugi ne upoštevajo omejitev v trgovinah, itd..  

Prosim vas, upoštevate vsa priporočila in ukrepe pristojnih, bodimo sočutni in spoštljivi do ljudi, ki morajo delati, da življenje v državi in občinah lahko teče naprej, Covid 19 se je razširil že po celi državi, v večino slovenskih  občin in tudi Dobrna ni izjema.  Vse informacije o širjenju virusa po slovenskih občinah, lahko dnevno spremljate na https://www.gov.si/teme/koronavirus/. Pomembne informacije za našo občino pa na spletni strani Občine Dobrna v zavihku z informacijami o koronavirusu na spletnem naslovu: https://www.dobrna.si/web/index.php/novice-aktualno-2015-novo/1106-obvestilo-koronavirus .

OSTANITE DOMA IN BODITE ZDRAVI.   

S spoštovanjem.

Martin Brecl

 

 

DATUM OBJAVE: 20.3.2020 

Obvestilo Veterinarske zbornice Slovenije - ravnanje s hišnimi ljubljenčki

 

DATUM OBJAVE: 19.3.2020 

Spremenjen delovni čas - Lekarna Dobrna

Odredba o prepovedi uporabe javnih otroških igrišč na območju občine Dobrna

Pošta Slovenije - okrožnica spremenjen delovni čas pogodbenih pošt

 

DATUM OBJAVE: 18.3.2020

Obvestilo o poslovanju  - Simbio (odvoz odpadkov in tržnica)

Obvestilo o poslovanju - Center za socilano delo Celje

Odpadki v gospodinjstvih z bolniki

Čiščenje in razkuževanje prostorov izven zdravstvenih ustanov

 

DATUM OBJAVE: 17.3.2020

Obvestilo - vstopna točka za zobozdravstvo

 

SPREJETA SKLEPA SESTANKA KRIZNEGA ŠTABA CIVILNE ZAŠČITE OBČINE DOBRNA Z DNE 16.3.2020:

Sklep1: V sodelovanju z OŠ Dobrna in Vrtcem Dobrna, se poiščejo prostovoljci za varstvo otrok na domu vsem, ki jih nujno potrebujemo za delovanje v razmerah epidemije tako na državnem kot na lokalnem nivoju; zdravnikom in  medicinskim sestram, ki so nepogrešljivi v zdravstvenih ustanovah in domovih za starejše ter zavodih za varovance s posebnimi potrebami, nato nepogrešljivim delavcem v energetiki in komunikacijskih podjetnih, nepogrešljivih komunalnih in servisnih službah, oskrbi ter operativcem v slovenski policiji in slovenski vojski. Pozove se tudi mlade prostovoljce, da se zagotovi seznam le-teh ob morebitni potrebi.

Sklep 2: V skladu z dopisom, z dne 15.3.2020 s strani Vlade RS, se pozove javne institucije v občini, da podajo seznam prioritetnih potreb ljudi, za najbolj nujne primere varstva otrok njihovih zaposlenih iz Občine Dobrna.

 

 

DATUM OBJAVE: 16.3.2020

Odredba o zaprtju - 16.3.2020

 

 

DATUM OBJAVE: 13.3.2020 

 

ZAPRTJE PROSTOROV OBČINSKE UPRAVE, JAVNIH ZAVODOV, USTANOV, ŠOLE IN VRTCA V OBČINI DOBRNA

Cenjene občanke in občane obveščamo, da bo Občina Dobrna od petka, dne  13. 3. 2020, dalje zaradi preprečevanja širjenja okužb s koronavirusom v nujnih primerih s strankami poslovala le po telefonu (03 780 10 50) in po elektronski pošti (Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.). Stranke naprošamo, da se za oddajo vlog poslužijo elektronskega načina oddaje. Vloge so dostopne na spletni povezavi https://www.dobrna.si/web/index.php/obrazci-in-vloge

 

Od 13. 3. dalje  tudi ne bo uradnih ur v občinski upravi Občine Dobrna, vsi dogodki v Kulturnem domu Dobrna so odpovedani, zaprti so prostori Kulturnega  doma Dobrna, TIC-a Dobrna in Knjižnice Dobrna.  Vsi ukrepi veljajo do nadaljnjega.

 

Obvestilo - Občinska uprava Občine Dobrna

Odredba župana

Obvestilo Vrtca Dobrna

Navodilo - Zdravstveni dom Celje

Nasveti za umivanje rok

Pravilna higiena kašlja

Kaj je koronavirus ?

Sum na okužbo-protokol za državljane

Dodatne informacije

 

Uradne ure za stranke:
Ponedeljek: 8.00 do 12.00 in 13.00 do 15.00
Sreda: 8.00 do 12.00 in 13.00 do 16.30
Petek: 8.00 do 12.00

ID za DDV: SI71772626
Številka transakcijskega računa (IBAN) je:
SI56 0135 5010 0003 171
Transakcijski račun odprt pri Banki Slovenije.
Matična št.: 1358570000

 

Občina Dobrna
Dobrna 19
3204 Dobrna
 
Tel.: (03) 780-10-50
 
grb
Elektronski naslov:
Uradne ure pri Županu so ob sredah med 8.00-12.00 ter med 13.00 -16.30 po predhodni najavi v tajništvu občinske uprave na telefonski številki (03) 780-10-50.
 
Poslovni delovni čas uprave:

ponedeljek od 7.00. do 15.00
torek od 7.00 do 15.00 
sreda od 7.00 do 12.00 in 13.00 do 16.30 
četrtek od 7.00 do 15.00 
petek od 7.00 do 13.30